opis produktu

Powerball - Jedna z najszybszych bezsilnikowych maszyn na świecie !

 

Powerlall został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych przez NASA do treningu astronautów w stanie nieważkości. Wykorzystuje on siłę odśrodkową do powstawania obciążenia. Poziom treningu automatycznie dopasowuje się do użytkownika. Przy 10.000 obrotach na minutę wygenerowana siła przekracza 15 kilogramów !

 

Urządzenie pracuje jako kombinacja wewnętrznego żyroskopu, siły odśrodkowej i inercji. Po rozpędzeniu wewnętrznej kuli należy nadgarstkiem kontynuować obracanie całego urządzenia aby zwiększyć prędkość rotacji.

 

Powerball jest idealny dla osób czynnie uprawiających sport. Wzmacnia siłę mięśni nadgarstka, ramienia i przedramienia oraz siłę uchwytu. To bezcenny dodatek treningowy w sportach wymagających mocnego uścisku, siły ramion, dłoni i nadgarstków takich jak: wspinaczka, tenis, bowling, golf, piłka ręczna, wioślarstwo i wiele innych.

 

Powerball wytwarza opór wprost proporcjonalny do wysiłku wkładanego przez użytkownika. Oznacza to, że przy niskich prędkościach, jest to przydatne narzędzie do rehabilitacji kończyn lub zwalczania stanów zapalnych spowodowanych przez takie choroby jak artretyzm w sposób nieinwazyjny.

 

Silnik Formuły 1 wenątrz piłki tenisowej

 

W sercu twojego Powerball krręci się wirnik, który został dokładnie wyważone przy użyciu zaawansowanej technologii komputerowej, która może osiągnąć prędkość ponad 15000 obrotów na minutę bez nawet najmniejszego drgania.

 

 

 

 

 

 

 

Licznik w najszybszym Powerball może osiagnąć prędkośc ponad 21 000 obrotów na minutę a wszystko to jest zasilane jedynie przez twoje dłonie. Jest to predkośc większa niż silnik F1 Ferrari na torze w Monza i sprawia, że Powerball jest najszybszą napedzaną dłońmi maszyną na świecie !